Primiční mše svatá bratra Dominika (11.5.2024 v 11 hodin ve Frýdlantu nad Ostravicí)

10.05.2024

(v nedělním Farníčku byl chybně uveden čas primiční mše svaté ve Frýdlantu nad Ostravicí)

Bratr Dominik Norbert Smeja, O. Carm

Narodil se 24. 10. 1994 ve Frýdlantu nad Ostravicí jako páté ze šesti dětí Vladimíra a Václavy Smejových, a jeho křestní jméno Norbert bylo inspirováno bratry karmelitány, kteří farnost spravovali. Po základní škole absolvoval v místě soukromé gymnázium s jazykovým zaměřením BESKYDY MOUNTAIN ACADEMY (BMA). V té době se také intenzivně věnoval hře volejbalu. Po maturitě nastoupil na fakultu tělesné kultury Univerzity Palackého v Olomouci. V té době se už začíná zabývat myšlenkou duchovního povolání a po prvním roce vysokoškolského studia přechází do teologického konviktu při kněžském semináři v Olomouci. V dalším roce – pod vlivem setkání s karmelitánským knězem P. Terencem z Kanady – nastoupil do postulátu Řádu karmelitánů v Olomouci – Hejčíně a poté absolvoval roční noviciát ve Španělsku. Za svého řeholního patrona si zvolil blahoslaveného kněze a mučedníka z rodného Frýdlantu Metoděje Dominika Trčku, od nějž převzal i své řeholní jméno. Po návratu do vlasti nastoupil studium na teologické fakultě v Olomouci a po jejím ukončení a složení věčných slibů v řádu byl v roce 2023 vysvěcen na jáhna. Jeho působištěm se stala komunita bratří v Praze – Liboci. Dne 8. května 2024 přijme v kostele sv. Cyrila a Metoděje v Olomouci – Hejčíně uprostřed svých řádových spolubratří kněžské svěcení.

Ať bratra Dominika provází blízkost všech karmelských svatých a požehnání našeho Pána, který si jej povolal!