ZAPOJTE SE...

Náboženství

Ve školách probíhá pravidelná výuka náboženství, kterou vede otec Jan. Na ZŠ v Dolních Domaslavicích:

- Pátek od 11:15 děti 1. a 2. třída

- Pátek od 12:05 děti 3. třída a starší

1 x za měsíc (první středa v měsíci) probíhá v Domě farní rodiny setkání skupiny dětí (ve věku 1. stupně ZŠ), které nemají výuku ve škole.

Biblické společenství

Společenství "starších mladých", kteří se setkávají  nejenom nad Biblí, ale i nad jinými podstatnými texty a dokumenty církve. Setkává se v intervalu cca co 3 týdny v neděli od 17:30.

Společenství mužů

Scházíme se každý měsíc k diskuzi nad Písmem i jinou duchovní literaturou (aktuálně kniha Josefa Ratzingera "Ježíš Nazaretský") nebo jen tak k povyprávění a oslavě života.

Společenství manželů

Skupina manželských párů, které mají bydliště v různých farnostech. Schází se v pátky, občas při adoraci v kostele.

Společenství starších biřmovanců 2013

Skupina dospělých, kteří vytrvali po přípravě na biřmování v roce 2013 a občas se schází k diskuzím na různá témata.

Společenství "teenagerů"

Skupina (starších dětí) dospívajících, kterou vedou naše animátorky mládeže, setkávání v pátky večer zhruba 1x za měsíc ke hrám i duchovnímu zamyšlení.

Chrámový sbor

Chrámový sbor při farním kostele sv. Jakuba Většího.

Modlitby matek

Skupina asi tří maminek, které patří do celosvětového hnutí "Mothers Prayers", schází se k modlitbám za děti a vnoučata co 14 dnů v úterý večer.

Modlitby otců

Modlitební skupina mužů navazující na Modlitby matek, schází se rovněž co 14 dnů.

Společenství starších biřmovanců 2018

Vzniklo během přípravy na biřmování, které bylo udíleno v roce 2018. V asi desetičlenné skupině se scházíme cca 1x za měsíc ve středu k večeru a pokaždé si téma přichystá někdo z členů, takže náměty k diskuzi jsou opravdu hojné.

Společenství rodičů mladších biřmovanců

Setkáváme se asi 6 manželských párů, jejichž děti přijaly svátost biřmování v roce 2018 a kteří se setkávali během jejich přípravy a pokračují v setkávání i nadále, 1x za měsíc v nedělní podvečer. Téma si chystají jednotlivé páry.