SOCIÁLNÍ PORADENSTVÍ

Sociální poradenství

je v základním rozsahu poskytováno v nově vybudovaném komunitním centru (Dům farní rodiny) vedle kostela v Soběšovicích. Občané se mohou na sociální pracovnici obrátit v různých obtížných životních situacích. Cílem poradenství je:

• Pomoc s orientací v sociálním systému.
  • Poskytnutí informací a kontaktů na vhodné a dostupné sociální služby a specializované poradny.
  • Poskytnutí informací o dalších formách pomoci, např. o dávkách pomoci v hmotné nouzi, dávkách státní sociální podpory, příspěvku na péči apod.
  • Poskytnutí informací o základních právech a povinnostech osoby, zejména v souvislosti s užíváním sociálních služeb.

Sociální poradenství je poskytováno dvakrát měsíčně, vždy první a třetí středu v měsíci od 16:00 do 18:00 hodin.

• V tento čas je možné poradenství využít osobně nebo kontaktovat sociální pracovnici telefonicky na čísle +420 731 367 834. Dotazy je možné zasílat také na e-mail: poradenstvi.sobesovice@seznam.cz. Na e-mailové dotazy bude rovněž odpovídáno v provozní době poradny.
  • Služba je anonymní a bezplatná.

!!! Případnou změnu provozu poradny naleznete na webu farnosti v aktualitách!!!